Ми працюємо ПН-ПТ 10:00-17:00. Відправляємо товар щоденно.

Типи інтерфейсів сканерів штрихкодів. Інтерфейс сканера штрихкодів KBW, PS/2, раз'єм сканера USB та COM-порт


Сканер штрих-кодів з USB-інтерфейсом



    USB-порти (universal serial bus - універсальна послідовна шина) присутні в будь-якому сучасному комп'ютері, ноутбуці, нетбуке, планшеті. Цей стандарт підключення зовнішніх пристроїв поступово прийшов на зміну послідовному COM-порту. ЮСБ-роз'єм, незалежно від його форми і розміру (стандартний (тип А: плоский, тип Б: квадратний), міні-usb, мікро-usb) має 4 контакти. Дані по ЮСБ, передаються по двох контактам, по двох інших контактів на пристрої, які підключаються подається напруга живлення +5 В.

   Сканери штрих-кодів з usb-інтерфейсом мають стандартний роз'єм типу А (плоский). Ручні сканери живляться від usb-порту, а потужні багатоплощинні сканери мають додатковий блок живлення. 
   Головною перевагою usb-сканерів штрих-кодів є величезна швидкість передачі даних (майже в 1000 разів вище, ніж через послідовний порт) і можливість «гарячого» підключення сканера до USB-порту. 
   Крім того, після підключення usb-сканера до комп'ютера, ніяких драйверів встановлювати не потрібно. Будь-яка операційна система (Windows, Linux, iOS) розпізнає usb-сканер штрих-кодів як комп'ютерну клавіатуру. Після сканування штрих-коду, usb-сканер вставляє розпізнаний штрих-код в те місце, де стоїть курсор.

   Для більш гнучких налаштувань під конкретну облікову програму, в більшості сканерів передбачена можливість програмувати символи, які передаються перед штрих-кодом (префікси) і після штрих-коду (суфіксом). Така функція дозволяє спростити роботу оператора, зменшити кількість натискань на клавіші клавіатури. Так, наприклад, вже стало стандартом, що після передачі штрих-коду сканер передає код клавіші "Enter", а багато користувачів налаштовують передачу перед штрих-кодом коду службових клавіш "Insert",'' F9 "," F1 ".

   У нас на сайті, в розділі "Сканери штрих-кодів", завдяки зручним фільтрам, ви можете вибрати і  купити сканер штрих-кодів з usb-портом.

Сканер штрих-кодів з PS/2 інтерфейсом (KBW, розрив клавіатури)



  PS/2 порт - роз'єм для підключення комп'ютерної клавіатури і мишки. В даний час на стаціонарних комп'ютерах практично повністю витіснено usb-портами (материнські плати в міні-формфакторах або промислові плати як правило мають один PS/2 роз'єм), а в сучасних ноутбуках і нетбуках його зовсім немає.

   Принцип роботи сканера штрих-коду з KBW-інтерфейсом: після сканування штрих-коду, сканер штрихкоду з PS/2 інтерфейсом вставляє розпізнаний штрих-код в те місце, де стоїть курсор, емулюючи натискання цифрових клавіш на клавіатурі.

   Сканер, який підключають в розрив клавіатури, дозволяє заощадити один порт (usb або com) і використовувати його для інших пристроїв. Наприклад, така проблема може виникнути при обладнанні робочого місця касира, коли до комп'ютера необхідно підключити: клавіатуру, мишку, принтер чеків, індикатор клієнта, фіскальний принтер, ваги, сканер-штрих-кодів.

   У більшості випадків сканер з інтерфейсом kbw необхідний якщо обладнання до якого він подлючается (pos-термінал, комп'ютер та ін) не має вільних usb-або com-портів або наявність сканера з таким інтрефейсом є вимогою керуючої торгової/складської програми. У всіх інших випадках ми рекомендуємо використовувати сканер штрих-кодів з usb інтерфейсом.

   У нас на сайті, в розділі "Сканери штрих-кодів", завдяки зручним фільтрам, ви можете вибрати і  купити сканер штрих-кодів з PS/2-порт.

Сканер штрих-кодів з COM-портом



   Послідовний порт, serial-port, COM-порт або інтерфейс RS-232 - все це сінономи, які позначають один і той же роз'єм, призначений для підключення до комп'ютера різних зовнішніх пристроїв. Розпізнати на материнській платі комп'ютера COM-порт дуже просто: він виглядає як прямокутник, усередині якого розміщені два ряди штирьков (один ряд - 4, інший - 5). COM-порт (інтерфейс RS-232 в інших пристроїв виглядає по різному і кожен виробник сам вибирає тип роз'єму для даного інтерфейсу).

    Інформація по КОМ-порту передається у вигляді послідовності електричних імпульсів. По одному дроту (Tx) комп'ютер передає інформацію зовнішнього пристрою, а по іншому (Rx) - приймає. У деяких додатках, для роботи сканера штрих-кодів з COM-портом, можуть використовуватись і додаткові сигнали: RTS, CTS.

   Хоча стандарт RS-232 і залишається незмінним довгий час, в комп'ютерній техніці він все частіше витісняється USB інтерфейсами. У наш час ще виробляються материнські плати, де можна знайти один роз'єм послідовного порту (COM1). Ноутбуки, нетбуки,  планшети  таких роз'ємів природно не мають. Серед спеціалізованих пристроїв на мікроконтролерах (електронні ваги, касові апарати, мікро-поси) інтерфейси RS-232 користуються популярністю і широко застосовуються.

   Особливістю сканера штрихкодів з інтрфейс RS-232 є те, що подлючивши його до комп'ютера, отримати дані, які сканер передає в com-порт, без спеціальних програм-трансляторів (драйвера для сканера штрих-кодів) не вийде. Як правило, виробники сканерів такі програми не надають. 

   У нас ви можете скачати драйвера для RS-232 сканера штрих-кодів, яка працює з усіма відомими сканерами з COM-портом.  

   Зручність застосування сканера з інтерфейсом RS-232 виправдано в двох випадках:

  • підключення сканера штрих-кодів до спеціалізованого обладнання (касовий апарат, ПОС-термінал), яке має у своєму складі тільки зовнішні RS-232 порти; Як правило, для підключення сканера до такого обладнання, необхідно використовувати перехідники з роз'єму DB-9 (такий тип в сканері) на інший роз'єм (RJ-11, RJ-45 і т.д.), а в сканері необхідно налаштувати параметри КОМ-порта.
  • подлючення сканера штрих-кодів до спеціалізованих програм (торговим, складським і т.д.), які самі "слухають" порт, і в разі отримання штрих-коду вставляють його в певне місце документа, незалежно від місцезнаходження курсору.
   Дуже часто, користувачі, програмісти, адміністратори продуктів 1С надають перевагу сканерам з КОМ-портом. Зверніть увагу, що для роботи сканера з 1С, необхідно придбати або скачати  драйвер до 1С для сканера штрих-кодів. ТОВ "Компанія Уніпро" пропонує свій власний драйвер для підключення до 1С: Уніпро1СДрайверДляСканера.

   У нас на сайті, в розділі "Сканери штрих-кодів", завдяки зручним фільтрам, ви можете вибрати і замовити будь сканер штрих-кодів з COM-портом.

   Як бути, якщо необхідно використовувати  сканер штрих-кодів з COM-портом, або підключити такий сканер до комп'ютера або ноутбука з usb портами і у яких немає com-порту? 
   Ми пропонуємо два рішення, які будуть описані нижче.

Сканер штрих-кодів з USB-портом, емулює COM-порт

    Більшість сканерів штрих-кодів з usb-інтрфейсом можна перевести в режим емулювання КОМ-порта. Це робиться зчитуванням певного штрих-коду або серії штрих-кодів з сервісної інструкції. Також, для коректної роботи необхідно встановити драйвера для віртуального порту сканера. Подальша робота зі сканером нічим не буде відрізнятися від роботи через стандартний ком-порт. 

Сканер штрих-кодів з COM-портом, підключений через USB-COM перехідник

   Для такого підключення вам необхідно купити USB-COM перехідник. Підключити його до usb-порту і встановити драйвера для перехідника. Якщо все буде виконано коректно - в системі з'явиться віртуальний COM-порт і подальша робота сканера нічим не буде відрізнятися від роботи через стандартний ком-порт. 
   Зверніть увагу, що ми рекомендуємо купувати фірмовий usb-com перехідник з чіпом від компанії FTDI.

Автор: Maksym Zaliznyak

/ua
замовленo
Моє замовлення
тов.)
Порівняти товари
в порівнянні
Картинка
Розгорнути
Свернуть
Відгуки
Комментарии