Переваги та недоліки програми компанії "1С". (1С: Бухгалтерія, 1С: Підприємство)

Перейти в розділ "Статті" >>

     

   В даний час найпоширенішою програмою для автоматизації бухгалтерського і управлінського обліку в Україні є продукти, компанії 1С: "1С: Бухгалтерія", "1С: Підприємство", "1С: Управління торгівлею" .  

   Незважаючи на високу популярність продуктів 1С, відношення користувачів до них двоїсте: багато фахівців вважають програми 1С кращими з розроблених засобів для автоматизації бухобліку та управлінського обліку, також є досить велика кількість фахівців, які вважають програми, розроблені компанією 1С "сирим" продуктом, який має велику кількість недоробок,  недоліків і помилок.

    Якщо оцінювати програми, серії "1С" об'єктивно, то їх не можна назвати ні поганими, ні хорошими. Давати оціночну характеристику програмі "1С" без прив'язки до конкретно взятому підприємству просто не можна. Наприклад, для багатьох  компаній «1с бухгалтерія» - це ідеальне рішення, яке повністю задовольняє їх вимоги щодо автоматизації обліку. Точно також, для багатьох компаній дана програма абсолютно не прийнятна, оскільки з її допомогою неможливо автоматизувати їх бізнес-процеси і вирішити поставлені завдання.

    Оскільки наша компанія пропонує рішення для автоматизації різних торгових точок (магазини, міні-маркети, кіоски), закладів сфери послуг (ресторани, кафе, бари, спорт-зали), промислових об'єктів, розглянемо переваги і недоліки програми 1С саме в такому розрізі.


 До недоліків рішень на базі 1С відносять:

 • Основні застосування 1С: рішення задач автоматизації податкового та бухгалтерського обліку.

Базові продукти 1С орієнтовані в першу чергу на автоматизацію завдань бухгалтерського і податкового обліку ( "1С: Бухгалтерія", "1С: Підприємство", "1С: Управління торгівлею" ) на підприємствах всіх сфер діяльності.

   Для роботи об'єктів роздрібної торгівлі, сфери послуг, спец.об'ектов такі рішення не підходять в принципі. Багато компаній, що спеціалізуються на розробці під 1С, створюють свої конфігурації, орієнтовані на різні сфери бізнесу. Ціна таких продуктів 1С на порядок вище, ніж базові версії 1С, а функціонал необхідно буде доопрацьовувати, доплачувати за настройку, підтримку і т.д.

   Зв'язок одного продукту 1С з іншим (наприклад, зв'язок "1С: Бухгалтерії"  і  "1С: Управління торгівлею" ) здійснюється за допомогою операцій обміну інформацією (вивантаження / завантаження документів). Дуже багато програм для автоматизації бізнесу мають у своєму складі модулі для обміну даними з платформою 1С. У зв'язку з цим, на торгових об'єктах часто практикується робота двох різних програм.Як правило, бек-офіс - це продукти 1С, а фронт-офіс - вирішення інших розробників .

 • Суттєва різниця між поняттями «готова система» і «платформа».

   На кожному підприємстві використовується унікальне рішення «1С», реалізоване  НЕ настрокою конфігурації!, а запрограмоване на мові програмування 1С, який вбудований в платформу. Тобто, при покупці якого-небудь рішення на основі 1С, ви купуєте тільки "платформу 1С", яку доведеться донастроювати, дописувати, і допрацьовувати під ваші вимоги. А такі послуги, виливаються в додаткові витрати, і як правило - незаплановані. 
     Для великих підприємств - це нормальна практика, оскільки для ефективної роботи таких організацій, потрібні індивідуально проектовані продукти по автоматизації бізнес-або техпроцесів. 

    У випадку з невеликими підприємствами, такий підхід до автоматізіціі являєтся трудомістким і витратним, як за часом, так і за матеріальних ресурсів.

 • Налаштування, впровадження і запуск повинні здійснюватись кваліфікованим 1С-програмістом. 

    Всі базові конфігурації "1С" можна назвати "напівфабрикатами", і вони, відповідно, пропонуються за ціною напівфабрикатів. Реальну вартість одного робочого місця можна оцінити тільки тоді, коли скінчаться доопрацювання або повне переписування вихідного коду куплених модулів. Можете готується до того, що купуючи конструктор за низьку ціну Ви будете оплачувати дорогі послуги програмістів, щоб вони з нього побудували потрібну вам конфігурацію.

     Якщо розглянути облікову програму компанії Microinvest , то її конкурентною перевагою є саме адаптація для самостійної установки / настройки і максимальний набір функціональних можливостей.

 • Необхідність замовляти послуги підтримки 1С.

   Дуже часто, клієнту необхідно щоб усі питання і помилки, які виникають при роботі з 1С (виправлення помилок в конфігураци, консультації персоналу відносно роботи з програмою, установка оновлень програми) вирішувалися оперативно. 
   В таких випадках Вам не обійтися без послуг компаній, які спеціалізуются на налаштуванні 1С. Або ж доведеться працювати з 1С-програмістом "фрілансером" або наймати на роботу фахівця, здатного написати новий функціональний модуль або знайти і коректно виправити помилки в написаному до нього коді.

 • Платні оновлення продуктів.

     Компанія 1С досить часто випускає оновлення до своїх продуктів. Це пов'язано, як із змінами в законодавстві України так і з виправленням помилок роботи в продуктах. Для отримання можливості отримувати ці оновлення, необхідно оформити недешеву платну підписку. 
      Також, зверніть увагу, що звичайному користувачеві ПК оновити 1С не вдасться, у зв'язку з досить складним процесом оновлення. А якщо у Вас конфігурація індивідуально доробалясь то установка оновлення може зламати або видалити всі попередні доробки.

 • Низька безпека і захищеність інформації, використовуваної 1С.
   
      Завдяки широкій поширеності програм 1С, в мережі інтернет існують тисячі способів незаконного доступу і крадіжки даних, використовуваних 1С. Кількість хакерських прийомів для злому постійно оновлюється і збільшується.

    До переваг рішень на базі 1С можна віднести:

 • Наявність великої кількості потенційного персоналу для роботи в компанії, де впроваджені рішення на базі 1С.

 • Максимально швидка і якісна підтримка бухгалтерських рішень з боку Компанії 1С.

 • Можливість створювати або допрацьовувати індивідуальні проекти , які враховують бізнес-процеси кожній організації. 

 • Вбудована об'єктно-орієнтована мова, спеціально розроблена компанією 1С.

      Для зручності роботи програміста в оболонці "1С: Конфігуратор" розроблені різні допоміжні інструменти (Синтакс-help, колірне підсвічування синтаксису, вбудований дебагер і т.п.).

 • Повна відкритість програмних продуктів 1С 

      У комплект поставки входять кошти, необхідні для доопрацювання прикладного рішення і внесення до нього змін будь-якої складності, а також повний комплект документації до них. Фахівець, що здійснює підтримку системи в конкретній організації, використовує той же інструмент, що і розробники фірми "1С" або фірм, що розробляють тиражні рішення. Можливості "1С: Підприємства" дозволяють мінімізувати зусилля по зміні системи автоматизації та її подальшого супроводження.

 • Єдина технологічна платформа

      В основі системи програм "1С: Підприємство" лежить єдина технологічна платформа. Вона є фундаментом для побудови всіх прикладних рішень. Наявність єдиної технологічної платформи не просто полегшує створення окремих прикладних рішень і забезпечує їх невисоку вартість. Головна перевага такого підходу - стандартизація розробки, забезпечення масштабованості та забезпечення швидкого впровадження сучасних технологій у всіх прикладних рішеннях.

Перейти в розділ "Статті" >>

/ru
в заказе
Мой заказ
тов.)
Сравнить товары
в сравнении
Картинка
Развернуть
Свернуть
Отзывы
Комментарии